W minionych czasach welur był drogą dzianiną, jaką można było napotkać na dworach królewskich oraz w budynkach bogaczy. Ów świetny produkt został trochę zapomniany poprzez nowoczesne pokolenia, natomiast stopniowo wraca do łask. Welurowe zasłony doskonale zabezpieczają przed słońcem oraz spojrzeniami sąsiadów, natomiast również dodają pomieszczeniom szyku oraz atrakcyjności. Doskonale sprawdzą się w salonie lub sypialni, szczególnie w wypadku większych wnętrz. Czym więc właściwie wyróżniają się zasłony welurowe?

Dzianiny jako ozdoba okna

Zasłony oraz firany stanowią istotny składnik ozdobny domu. Zawieszone przy oknie stanowią jego pewny plus. Wnętrze zdobywa od razu na przytulności. Zasłony oraz firanki przeważnie pojawiają się w salonie, niezwykle reprezentacyjnym miejscu. W dzień ściągnięte do boku wprowadzają oświetlenie słoneczne. Zmrokiem rozsuwamy je tak, by osiągnąć wymarzoną intymność w pomieszczeniu. Przydają się, by efektywnie osłonić się od niechcianego wzroku z zewnątrz. Zasłonę należy wybrać do barwy pomieszczenia.

Zasłony welurowe

Do jakiego nowoczesnego pomieszczenia welurowe zasłony będą dobrze pasować? Bez wątpienia do wnętrz zaaranżowanych w kamienicach, w jakich pomieszczenia są wysokie, natomiast okna przepastne. To oczywiście w takim anturażu welurowe zasłony pokazują wszystkie własne piękno. Mięsista, duża i tak przyjemna w dotyku dzianina, spływając kaskadami od stropu, aż do posadzki, tworzy bardzo piękny widok. Okna objęte takimi zasłonami wyglądają dobrze. W innowacyjnych powierzchniach, na przykład obiektach zaaranżowanych w stylu loftowym, welurowe zasłony też będą jak znalazł. To oczywiście w takich pomieszczeniach idealnie prezentują się zasłony zrobione z produktów w intensywnych odcieniach.

Zalety zasłon welurowych

Miękki welur wydaje się produktem niezwykle delikatnym, natomiast nic bardziej błędnego! Wykorzystywany nie jedynie do produkcji zasłon, jednak też pokryć meblowych lub zabawek, wyróżnia się dużą ciągliwością oraz trwałością. Oczywiście to, prócz licznych atutów estetycznych, powoduje, iż zasłony welurowe zdobywają jeszcze większą sławę pośród dekoratorów pomieszczeń.

Rozpiętość zasłon welurowych

Rozpiętość zasłon welurowych powoduje, iż ów typ osłon okiennych można bez kłopotu dostosować nie jedynie do pór roku zimnych, nadadzą się również na czas wiosenny oraz letni. W gorętsze miesiące można umieścić w domu akcesoria w jaskrawszych odcieniach, nadadzą one ożywienia pomieszczeniu, wpuszczą więcej oświetlenia do wnętrza. Zasłony welurowe stworzone na czas zimowy powinny charakteryzować się większą grubością oraz nieprzepuszczalnością, takie produkty odpowiednio zasłaniają okna, są ochroną przed rozmaitymi niekorzystnymi elementami.